Read 'Mış Gibi' Yaşamlar by Doğan Cüceloğlu Free Online


Ebook 'Mış Gibi' Yaşamlar by Doğan Cüceloğlu read! Book Title: 'Mış Gibi' Yaşamlar
The author of the book: Doğan Cüceloğlu
ISBN: 9751410703
ISBN 13: 9789751410702
Language: English
Format files: PDF
Loaded: 2090 times
Reader ratings: 5.1
The size of the: 12.33 MB
City - Country: No data
Edition: Remzi Kitabevi
Date of issue: 2005

Read full description of the books:Ne demek ‘mış gibi’ yaşam? Düşüncelerinin arkasındaki niyetin farkında olmayan, sözü, gözü, davranışı birbirine uymayan insanların yaşamı demek. "Böyle insanlar var mı?" diye sorarsanız, çevrenize bir bakın! Aklı, düşüncesi çocuğuna yardım etmekle dolu olduğu halde asık yüzlü, kırıcı, ilgisiz anne veya babaları; öğretmen olduğunu söyleyen ama hiç kitap okumayan insanları göreceksiniz. Üstelik mış gibi yaşam, insanların bu anlayışla oluşturduğu ya da işlettiği kurumlar yoluyla giderek tüm topluma yayılıyor: Vatandaşa yardım etmek için oluşan bürokrasi, köstek olmak konusunda uzmanlaşıyor; güven duymamız için oluşturulan kurumlar güvensizliğin kaynağı haline geliyor; adaleti sağlamak için yapılan yasalar adaletsizliğin düzenini sürdürüyor. Kimimizin körleşip fark etmediği, kimimizin kanıksayıp artık yadırgamadığı mış gibi bir yaşam yaşıyoruz. Sanki kaderimiz olmuş, kuşaktan kuşağa sürüp gidiyor: Yaşıyormuş gibi görünüp de aslında yaşamamak... Ve yaşamadığının farkında bile olmamak... Ancak, farkında olan, gözlemleyen ve irdeleyen iki kişi var! Doğan Bey ve Arif Bey sizi sohbete davet ediyorlar.


Download 'Mış Gibi' Yaşamlar PDF 'Mış Gibi' Yaşamlar PDF
Download 'Mış Gibi' Yaşamlar ERUB 'Mış Gibi' Yaşamlar PDF
Download 'Mış Gibi' Yaşamlar DOC 'Mış Gibi' Yaşamlar PDF
Download 'Mış Gibi' Yaşamlar TXT 'Mış Gibi' Yaşamlar PDFRead information about the author

Ebook 'Mış Gibi' Yaşamlar read Online! Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını inceler.

Mersin'in Silifke kasabasında 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

Türkiye'de Hacettepe ve Boğaziçi üniversitelerinde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki California Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, anababalara ve işadamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.Psikoloji üzerine bir çok kitap yazmıştır ve bunların hepsi eğitici kitaplardır.


Reviews of the 'Mış Gibi' Yaşamlar


ALEX

You want to waste your time? This book fits perfectly.

JACK

A wonderful piece

IMOGEN

The book liked more than the previous

ADAM

How many times did I read ...-not boring! )))

SARAH

This book would read to every man for ...
Add a comment
Download EBOOK 'Mış Gibi' Yaşamlar by Doğan Cüceloğlu Online free

PDF: m-gibi-yaamlar.pdf 'Mış Gibi' Yaşamlar PDF
ERUB: m-gibi-yaamlar.epub 'Mış Gibi' Yaşamlar ERUB
DOC: m-gibi-yaamlar.doc 'Mış Gibi' Yaşamlar DOC
TXT: m-gibi-yaamlar.txt 'Mış Gibi' Yaşamlar TXT